بنکدارها
بنکدارها

قوانین و مقررات سایت بنکدارها توسط تیم پر تلاش ما طی چند ماه و با بررسی شرایط متفاوت برای خریداران و فروشندگان محترم ایجاد شده تا همه به بهترین شکل ممکن از خدمات بهره‌مند شویم.

ماده یک: تعاریف

قوانین ایران: منظور از قوانین ایران، قوانین و مقرراتی است که به تصویب مجلس یا سایر نهادهای قانونی رسیده باشد و به‌صورت لازم‌الاجرا درآمده باشد. ازجمله قوانینی که سایت بنکدارها تابع آن می‌باشد قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از مصرف‌کننده است.
توافق: منظور از توافق، صفحه قوانین و مقررات حاضر می‌باشد که به‌موجب ماده 10 قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران یک قرارداد قانونی و لازم‌الاجرا تلقی می‌گردد و تنظیم‌کننده روابط بین بنکدارها و کاربران می‌باشد.
سایت: در توافق حاضر هرکجا از کلمه «سایت» استفاده شده است منظور سایت بنکدارها می‌باشد.
خدمات: منظور از خدمات در مجموعه بنکدارها مجموعه فعالیت هایی ست که در جهت انتشار آگهی های کاربران انجام میشود.

ماده دو: موضوع فعالیت سایت بنکدارها

2-1 سایت بنکدارها پلتفرم نیازمندیهای خرید وفروش اینترنتی و تابع قوانین و مقررات ایران است.
2-2 خدمات سایت بنکدارها به‌طورکلی به شرح زیر است:
– انتشار آگهی خرید یا فروش عمده
– امکان بیعانه گزاری
– اعتبارسنجی و صحت سنجی
– خرید و فروش اعتباری
– ویژه کردن آگهی
– نردبان کردن آگهی

ماده سه: قوانین و مقررات حساب کاربری بنکدارها

3-1 عضویت و ایجاد حساب کاربری در سایت بنکدارها رایگان می‌باشد. اشخاص برای عضویت باید به بخش عضویت مراجعه نمایند. ثبت‌نام در سایت و تکمیل فرم عضویت که در آن اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی، شماره تماس و ایمیل دریافت می‌شود به‌منزله آگاهی و پذیرش کامل قوانین و مقررات سایت بنکدارها می‌باشد.

3-2 هر شخصی که به هر مقصود و به هراندازه‌ای از سایت بنکدارها استفاده نماید به معنای آن است که از تمام قوانین و مقررات سایت آگاهی کامل دارد و آن را به‌صورت کامل پذیرفته و تابع آن می‌باشد.

3-3 هر شخصی فقط می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشد و درصورتی‌که بعدا مشخص شود شخصی بیش از یک حساب کاربری داشته است، سایت بنکدارها می‌تواند آن حساب‌ها را حذف و دسترسی کاربر به پروفایل کاربری خود را قطع نماید و کاربر نیز حق هیچ‌گونه اعتراضی نسبت به این اقدام بنکدارها را ندارد.

3-4 اشخاص برای عضویت در سایت باید از اطلاعات و مشخصات هویتی خودشان استفاده نمایند و سایت بنکدارها هیچ‌گونه مسئولیتی در ازای تخلف از این ماده ندارد.

3-5 درصورتی‌که معلوم شود شخصی با نام و حساب کاربری جعلی اقدام به خرید محصولات و یا استفاده از سایت نموده است،

بنکدارها می‌تواند نسبت به حذف آن حساب کاربری اقدام نماید. در این حالت وجه پرداخت شده به کاربر مسترد نخواهد شد.

3-6 اشخاص باید در ایجاد حساب کاربری خود دقت کافی نمایند تا اطلاعات و مشخصات واقعی خود را صحیح و کامل ثبت نمایند. بنکدارها مسئولیتی در قبال نادرست بودن اطلاعات کاربر ندارد.

3-7 در صورتی که معلوم شود شخصی به تبلیغات منفی، نادرست، ناروا و یا مغرضانه علیه بنکدارها پرداخته یا می‌پردازد، خواه این فعالیت‌ها در فضای آنلاین باشد خواه آفلاین، بنکدارها می‌تواند حساب کاربر را حذف و شخص خاطی را از سایت اخراج نماید.

3-7 امکان گزاشتن آگهی صرفا با فعالسازی یکی از پلن های عضویت (نقره ای – طلایی – الماس) مقدور می باشد.

ماده چهار: قوانین و مقررات مسئولیت‌های بنکدارها

4-1 اطلاعات کاربران نزد سایت محفوظ است و بنکدارها تمام تلاش خود را در جهت حفظ اطلاعات کاربران انجام می‌دهد و سعی می‌کند از امکانات و زیرساخت‌های لازم برای این مقصود استفاده نماید.
4-2 سایت بنکدارها تمام تلاش خود را می‌نماید تا با بهترین و امن ترین روش های ممکن خدمات خود را به کاربران ارائه دهد و پذیرای پیشنهادات و انتقادات باشد.
4-4 سایت بنکدارها تمام تلاش خود را جهت به‌روزرسانی صفحات و مطالب خود می‌نماید. سایت می‌تواند بنا به هر دلیلی به‌صورت آزادانه اقدام به حذف یا از دسترس خارج نمودن موقتی یا دائمی صفحه خاصی از سایت نماید و این اقدام حقی برای اعتراض به کاربران نمی‌دهد.

ماده پنج: مسئولیت‌های کاربر

5-1 کاربر باید در حفظ و نگهداری اطلاعات خود کوشا باشد و اطلاعاتی مانند نام کاربری، اطلاعات تماس و رمزهای عبور را نزد خود محرمانه نگه دارد. در صورت تخلف از مفاد این ماده و افشای اطلاعات کاربر، سایت بنکدارها هیچ مسئولیتی ندارد و تمام مسئولیت‌ها و عواقب بر عهده خود کاربر است.

5-2 اشخاص نباید حساب کاربری خود را، به هر هدفی، نزد شخص یا اشخاص دیگری بسپارند. بنکدارها فقط به شخصی که مالک حساب می‌باشد خدمات می‌دهد. درصورتی‌که بر اثر استفاده هم‌زمان از حساب کاربری یا انتقال آن به دیگری مشکلی ایجاد شود تمام مسئولیت‌ها بر عهده کاربر است و بنکدارها هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. ضمن آنکه درصورتی‌که معلوم شود چند نفر به‌صورت هم‌زمان از یک حساب کاربری و خدمات استفاده می‌نمایند بنکدارها می‌تواند بنا به صلاحدید اقدامات لازم را انجام دهد.

5-3 کاربران متعهد هستند تمامی اطلاعات و آگهی های خود را به درستی و صحت کامل منتشر کنند. در صورت تخلف از مفاد این ماده و انتشار یا انتقال خدمات، بنکدارها حق پیگیری‌های قضایی و قانونی را برای خود محفوظ می‌دارد و وکلای بنکدارها نسبت به شکایت‌های قانونی اقدام خواهند نمود.

ماده شش: مالکیت فکری

6-1 تمام محتوای سایت بنکدارها مانند محتوای مقالات، خدمات، لوگو، تصاویر، صوت‌ها، ویدیوها و … متعلق به شرکت صنعت پخش مژده می‌باشد و بدون موافقت و اجازه بنکدارها، هیچ‌کس اجازه استفاده، کپی، بازآفرینی و یا هرگونه اقدام خلاف قانون دیگری را نسبت به هر یک از موارد ذکرشده و امثال آن ندارد.

6-2 شایان ذکر است بر مبنای این قوانین اگر محتوای سایت بنکدارها از منبع داخلی یا خارجی دیگری اخذشده باشد به آن منبع ارجاع داده ‌شده است.

بند 6

کاربر نباید در سایت ( تالار گفت‌وگو و یا هر قسمت دیگر) اظهاراتی (Comment) را بگذارد و‌ یا اقدامی نماید که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد و یا عمل مجرمانه‌ای را به دنبال داشته باشد.
همچنین کاربران نباید در خصوص امور مذهبی و سیاسی در این سایت اظهار نظر کنند. چنانچه هر یک از کاربران این ماده را رعایت نکنند، بلافاصله از سایت اخراج شده و چنانچه خریدی انجام داده باشند، وجه واریزی به آنان مسترد نمی‌شود. همچنین کاربر (عضو) حق استفاده از این سایت را از دست می‌دهد.

ماده هفت: پرداخت خدمات

7-1. درصورتی‌که تراکنش کاربر ناموفق باشد و وجهی از حساب کاربر کسر گردد، مبلغ کسر‌شده به‌صورت خودکار از طرف بانک مربوطه ظرف 72 ساعت مسترد خواهد شد.
7-2 پرداخت در سایت بنکدارها به منزله فروش حتمی کالا در سایت نیست.
7-3 کاربران برای اینکه بتوانند آگهی خود را منتشر کنند حتما می بایست از پلن های عضویت استفاده کنند.
7-4 شرط لازم خرید پلن الماس داشتن پلن طلایی به مدت حداقل 1 ماه است.
7-5 قبل از پزداخت بیعانه قوانین سامانه سما (مبادلات امن ایران ) را مطالعه بفرمایید.

ماده هشت: ارتباطات در قوانین و مقررات بنکدارها

8-1 کاربر با ثبت‌نام در سایت یا ثبت کردن ایمیل در بخش‌های مختلف سایت و یا ارائه سایر اطلاعات تماس مانند شماره موبایل این حق را به سایت می‌دهد تا سایت در زمان‌هایی که صلاح می‌داند ایمیل‌ها یا پیامک‌هایی ارسال نماید. دریافت این ایمیل‌ها و پیامک‌ها اجباری نیست و بنکدارها این امکان را به کاربر می‌دهد تا به‌دلخواه خود بتواند از دریافت این پیام‌ها انصراف دهد.

8-2 اطلاعات تماسی که کاربر در سایت ثبت می‌نماید، مانند شماره تماس، ایمیل و …، تنها اطلاعات موثقی است که سایت آن‌ها را به رسمیت می‌شناسد. بنکدارها تمام مکاتبات و پیگیری‌ها را از طریق همین اطلاعات تماس انجام می‌دهد و خود را در قبال اطلاعات تماسی دیگری پاسخگو و مسئول نمی‌داند.

8-3 در صورت تغییر هر یک از اطلاعات، طبق 2-8، کاربر باید مراتب را به سایت اطلاع‌رسانی نماید. اگر کاربر در ارائه اطلاعات جدید کوتاهی نماید هیچ مسئولیتی متوجه بنکدارها نخواهد بود.

8-4 کاربر می‌تواند از طریق راه‌های تماسی که در صفحه «تماس با ما» سایت نوشته‌شده، با بنکدارها در ارتباط باشد.
8-5 بنکدارها فقط از شماره‌های تماسی که در صفحه‌ی «تماس با ما» نوشته‌شده، استفاده می‌نماید. درصورتی‌که پیامی غیر از شماره‌های اعلام‌شده دریافت کردید اولا توجه نمایید که مرجع ارسال پیام‌ها بنکدارها نیست
و ثانیا مراتب تخلف را به ایمیل INFO@BONAKDARHA.COM گزارش دهید تا از طریق مراجع قانونی و قضایی نسبت به سوءاستفاده‌ها اقدام شود.

ماده نه: نظرات

9-1 بر مبنای این قوانین کاربر می‌تواند در بخش‌های مختلف سایت بنکدارها که امکان ثبت نظر وجود دارد نظر خود را ثبت کند.
9-2 نظرات باید به فارسی نوشته‌شود.
9-3 نظرات فقط باید در خصوص موضوع همان محتوا باشد و کاربر به‌هیچ‌وجه اجازه ندارد درباره مسائل متفرقه مانند:
مسائل مذهبی و سیاسی نظری ثبت نماید.
9-4 کاربر حق ندارد به شخص یا اشخاص دیگری توهین نماید یا نظری را بیان کند که مبین نقض حقوق دیگری باشد.

9-5 سایت می‌تواند در نظرات تغییر و اصلاح ایجاد نماید و یا به‌کلی از انتشار آن‌ها جلوگیری به عمل آورد.
9-6 سایت می‌تواند در مواقعی که صلاح می‌داند اقدام به حذف یا ایجاد تغییر در نظرات بنماید. مانند مواقعی که کاربر اطلاعات تماس شخصی یا لینکی را در نظر خود درج می‌نماید.
9-6 در صورت نقض موارد 3-9 و 4-9 بنکدارها می‌تواند کاربر را از سایت اخراج نماید و حساب کاربری وی را حذف کند.

ماده ده: تبلیغات در قوانین و مقررات بنکدارها

10-1 درصورتی‌که تبلیغاتی در سایت بنکدارها انجام شود،
بنکدارها هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به محتوای تبلیغ‌شده ندارد و تمام تصمیم‌گیری‌ها و مسئولیت‌ها بر عهده خود کاربران هست.
10-2 درصورتی‌که کاربری قصد انجام تبلیغات در سایت بنکدارها را داشته باشد باید موضوع را از طریق راه‌های ارتباطی با شرکت بنکدارها در میان بگذارد. پس از بررسی و در صورت تایید موضوع، تبلیغات طبق شرایط و ضوابطی که برای شخص ارسال می‌گردد انجام خواهد شد.

ماده یازده: فورس ماژور

منظور از قوانین فورس ماژور سایت بنکدارها اتفاقاتی با منشا خارجی می‌باشد که خارج از اراده سایت و بدون پیش‌بینی محقق شده‌باشد؛ مانند قطع سرتاسری اینترنت. در صورت وقوع فورس ماژور بنکدارها هیچ مسئولیتی مانند از دسترس خارج شدن سایت نخواهد داشت. همچنین در مواقعی ممکن است بنا به دلایلی سایت با مشکلاتی مانند از دسترس خارج شدن یا کندی مواجه شود
که در این صورت نیز بنکدارها مسئولیتی ندارد.